Vyhlášení výzvy k nominacím na Cenu Kateřiny Šmídkové

Vážení členové ČSE,

Česká společnost ekonomická opět vyzývá k nominacím na v pořadí již pátou Cenu Kateřiny Šmídkové. Cena je udělována na památku významné české ekonomky prof. Kateřiny Šmídkové, dlouholeté členky představenstva ČSE, profesorky ekonomie na IES FSV UK a ředitelky samostatného odboru ekonomického výzkumu ČNB. Smyslem Ceny je ocenit ekonomky českého i zahraničního původu dlouhodobě působící v ČR a ekonomky českého původu působící v zahraničí s mimořádně kvalitní publikační činností a podpořit jejich další profesní rozvoj. 

Cena je spojena s peněžitou odměnou ve výši 100 tisíc Kč financovanou z prostředků Svěřenského fondu Kateřiny Šmídkové. Členové ČSE mají právo zasílat návrhy na udělení Ceny. Komise rozhodující o udělení ceny se návrhem podaným členem ČSE zabývá tehdy, pokud si jej osvojí alespoň jeden člen představenstva.  Návrhy na udělení ceny je třeba zaslat na emailovou adresu cse@cse.cz do 8. října 2022 s vyplněným nominačním formulářem. 

Cena bude slavnostně předána v průběhu 12. bienální konference ČSE v Praze dne 26. listopadu 2022. Součástí předání ceny bude přednáška její nositelky.

Nominační formulář a statut ceny jsou k dispozici na webové stránce https://cse.cz/page/vyhlaseni-vyzvy-k-nominacim-na-cenu-kateriny-smidkove

S pozdravem,

Daniel Němec

Vicepresident ČSE
garant Ceny Kateřiny Šmídkové


Statut Ceny Kateřiny Šmídkové.pdf (8.11.2018)

Cena Kateriny Smidkove nominacni formular.docx (30.6.2022)


Záznam a prezentace z 12. bienální konference ČSE a předkonferenčního semináře ČNB

2.12.2022 3:10

Detaily
Dvanáctý ročník bienální konference České společnosti ekonomické je minulostí

2.12.2022 3:09

Detaily
Cenu ČSE za dlouhodobý přínos českému ekonomickému učení obdržel prof. Avner Shaked

26.11.2022 12:00

Detaily

Starší aktuality